Konya Seydişehir Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama Ödeme


Konya Seydişehir Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ,Emlak Vergisi Ödeme,Emlak vergisi Borç Sorgulama,Emlak Vergisi Nere Ödenir,Seydisehir Belediyesi Emlak Vergisi Hesaplama,Seydisehir Belediyesi Emlak Vergisi Kimler Öder..Ayrıca Belediye Arsa Rayiç Sorgulama,Bina Aşım oranları, Ç.T.V günleri, Ruhsat Başvuru,Ruhsat Başvuru  Sonucu Öğrenme,Belediye Sicil Sorgulama,Belediye Borç Bilgileri,Belediye Telefon Numaraları ,Su Faturası Sorgulama,İmar Durumu Sorgulama  işlemlerinizi de yapabilirsiniz..

Konya Seydişehir Belediyesi iletişim 
Bilgileri
Merkez Seydişehir / KONYA
Adres: Hacı Seyitali Mahallesi
233 Sokak No:3

42370 Seydişehir/ Konya
Tel: 0 332 582 34 28-0 332 582 20 39
Fax: 0 332 582 22 11
E-Mail: irtibat@seydisehir.bel.tr
  • Belediye Arsa Rayiç Sorgulama
  • Bina Aşım oranları, Ç.T.V günleri
  •  Ruhsat Başvuru,Ruhsat Başvuru  Sonucu Öğrenme
  • Belediye Sicil Sorgulama
  • Belediye Borç Bilgileri
  • Belediye Telefon Numaraları
  • İmar Durumu Sorgulama  işlemleri
Emlak Vergisi Hangi Dönemlerde Ödenmektedir?
Emlak vergisi, birinci taksiti Mart-Nisan-Mayıs aylarında, ikinci taksiti Kasım ayında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. Dileyen mükellef tümünü birinci taksit döneminde veya daha önce de ödeyebilir.
Emlak Vergisi Zamanında Ödenmezse Cezai Yaptırım Ne Olur?
Emlak vergisini zamanında ödemeyen mükellef geciken taksit için her ay 6183 sayılı kanun hükümlerine göre tespit edilen oranda gecikme cezası ödemek zorundadır. Örneğin, bu oran 19.11.2009 tarihinde uygulanmak üzere tespit edilen aylık gecikme cezası %1,95 olmuştur.

Emlak Vergisini İndirimli Ödeme Koşulu Var mıdır? 
Varsa Bu Koşullar Nelerdir?
Emlak vergisi indirimli olarak ödenebilir. Başvuru sahibi emekli/dul)yetim bir kişi ise, ve bu kişinin yalnızca bir konutu varsa ve bu konutu sadece oturma amacıyla kullanıyorsa emlak vergisini Emlak Vergisinin 8. Maddesine göre indirimli olarak ödeyebilmektedir. İndirimli verginin uygulanabilmesi için kişinin Tek Meskeni Olan Emeklilere, Dul ve Yetimlere Ait Bildirim Formunu doldurması gerekmektedir.
Emlak Vergisi Süresinde Ödenmezse Ne 
Yapılmalıdır?
Emlak vergisini süresinde ödemeyenler, Vergi Usul Kanununun 376. Maddesine göre, vergilerini ödemek için bir dilekçe ile başvuru yapabilirler.