Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama

2017 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 1. taksit ödemesi 1 Ocak 2017 tarihinde başladı.TC No ile Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama,Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl ödenir,Motorlu Taşıtlar Vergisi neye göre hesaplanır..
2017 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 1. taksit ödemesi 1 Ocak 2017 tarihinde başladı...


Motorlu Taşıtlar Vergisi Verginizi;


- MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak,
- Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak,
- Başkanlığımız resmi internet sayfasında www.gib.gov.tr yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 - 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı  ve banka kartı ile,
- GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak
kolay ve güvenilir bir şekilde ödeyebilirsiniz.
İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, işlem yapılacak sayfaya arama motorları veya link kullanarak ulaşmak yerine her zaman tarayıcınıza www.gib.gov.tr ya da bankaların resmi internet adreslerini yazarak giriş yapınız ve işlemlerinizi bu şekilde ulaştığınız sayfalar üzerinden gerçekleştirmeye dikkat ediniz.
MTV 1. Taksit ödemeleri 31 Ocak tarihine kadar devam edecek olup, muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödemenizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız.